Sme tu pre Vás -
chyťme spolu druhý dych

Denník pacienta

Úvod

Volám sa Miro, som ročník 63 a mám rakovinu pľúc. Diagnostikovaná mi bola vo februári 2014. Rozhodol som sa podeliť o svoje skúsenosti z liečenia rakoviny pľúc a tiež o výsledky mnohých hodín hľadania informácií o chorobe a liečbe. Cieľom tohto blogu je pomôcť prelomiť tabu okolo rakoviny, hovoriť o tejto chorobe vecne a otvorene, pomôcť pacientom prekonať strach z ochorenia a liečby.
Blog rozdelím do niekoľkých rovín:
  • Zverejním skrátenú verziu môjho príbehu, bude to iba niekoľko článkov, ktoré doplním vždy, keď sa niečo významné stane. Je to určené na zoznámenie.
  • Druhou rovinou bude niečo ako podrobnejšia rekonštrukcia priebehu liečby mojej choroby, vrátane informácií o podporných opatreniach a podporných prostriedkoch, ktoré som užíval.
  • A ďalšou rovinou budú rôzne postrehy k liečbe alebo odkazy na iné zaujímavé články súvisiace s rakovinou pľúc.
Diskusiu pod mojimi článkami nechcem. Ak by niekto potreboval kontakt alebo sa chcel niečo opýtať k veci, tak píšte na email  info@druhydych.eu a do predmetu napíšte "pre Mira..." alebo niečo také.

Ešte jedna vec: mňa osobne na začiatku ochorenia povzbudil napríklad tento článok: "Dá sa to prežiť".  Ak moje písanie povzbudí niekoho iného, môj cieľ bude splnený. Preto to robím.